تقرر قوماندان امنیه جدید برای بلخ، توطیه و دسیسه بر ضد هیچ کس نیست – امر الله صالح

نوشته: امرالله صالح 
تقرر قوماندان امنیه جدید برای ولایت بلخ هیچ گونه توطیه و دسیسه بر ضد هیچ کس و هیچ حزب سیاسی نبوده و نیست بلکه این تصمیم بخاطر آوردن بهبود در وضعیت امنیتی آن ولایت اتخاذ گردیده است .
در دوران تصدی قوماندان برکنار شده پولیس به اسم جنرال اکرم سامع دامنه نا امنی ها زیاد گردید تا آنحد که چندین بار طالبان توانستند شاهراه بین مزار شریف و شبرغان را ببندند و سلسله ترور های واضح و پنهان تا شهر مزار شریف رسید. ایشان ممکن است در وظایف نظامی کارنامه هایی داشته باشند اما ارزیابی منصفانه و بدور از هر نوع سلیقه شخصی و سیاسی که صورت گرفته است نشان میدهد که بدون آوردن تغییر در رهبری قوماندانی امکان بهبود بخشیدن به وضعیت امنیتی در ولایت بلخ دشوار است.
وقتی من وزیر داخله بودم وضعیت بلخ را مستقیم با قوماندان امنیه و رده های دوم و سوم امنیتی بحث کردم و نظر همه ای شان را جویا شدم. هیچ کس از شیوه مدیریت و رهبری قوماندان اکرم سامع راضی نبوده و دلیل ریزش انگیزه در صفوف پولیس را عمدتا حلقه گرایی در رهبری ، عدم اتصال با صفوف ، بی خبری از وضعیت واقعی ساحه ، نداشتن شناخت از شبکه های دشمن ، نا توانی در انگیزه دهی میل رهبری به شهر گرایی و تجمل میدانستند.
یا این حال کسیکه به جای او مقرر گردیده است نیز هیچ نوع تعلق به هیچ گروه سیاسی که به ضد منافع متنفذین و زورمندان بلخ داشته باشد ندارد. از پس منظر سیاسی نیز وضعیت پیش آمده نشان میدهد که تیم انتخاباتی صلح و اعتدال به رهبری آقای محمد حنیف اتمر یک تیم پر از تناقض ، گسست بوده و توانایی تعریف از منافع ملی و گروهی را در لحظات حساس ندارند. این تیم با گفته ها و عملکرد های هفته های اخیر خود روایت و تصویر تهدید آمیز و قانون گریز از خود به نمایش گذاشته اند.
امید است خون هیچ فرزند این خاک بخاطر حفاظت از منافع شخصی و گروهی هیچ کس نریزد و کسانیکه زیر چتر نظام قرار دارند به قانون و فداکاری های نیرو های دلیر امنیتی کشور حرمت قایل باشند. تهدید مردم مزارشریف با افراد نقاب پوش انتباه راجع به این شهر با تمدن را در اذهان صدمه و لطمه میزند و کسی از سیاست ترس افگن بهره ای برداشته نخواهد توانست. با خونسردی فکر کنید وتصمیم بگیرید. وقت تان خوش.
وروستي مطالب

شکېب الحسن خپلې غوسې جرمانه کړ

by سمیع الله درانی in سپورټ

  د بنګله‌دېش پیاوړي الراونډر شکېب الحسن د جمعې په ورځ د بنګله‌دېش په داخلي ډیویژن لیګ لوبو کې د اېل بي ډبلیو اپیل څخه وروسته غوسه شو، وېکټې یې لومړی په لغته ووهلې او ... نور ولولئ